etusivu


Piirikunnallinen Siika-Pyhäjoki liiton aluekisa
Koivuluodon Urheilukenttä
4.8.2007


Kuvagalleria ja kisojen kaikki tulokset osoitteessa www.raahenvesa.net.


P9 150 m

  1. Eetu Hämeenaho                    KestKV              24,56 
  2. Mikko Mustonen                    PyhäjW              24,83 
  3. Jami Koskela                      SalSa               26,96 
  4. Osman Akbaba                      KestKV              28,70 
  5. Antti Väänänen                    KestKV              29,34 
  6. Teemu Still                       KestKV              30,44 
           

P9 Keihäs

  1. Osman Akbaba                      KestKV              21,43 
  2. Eetu Hämeenaho                    KestKV              16,91 
  3. Teemu Still                       KestKV              13,82 
  4. Jami Koskela                      SalSa               13,44 
  5. Antti Väänänen                    KestKV              13,42 
  6. Ville Koskinen                    KestKV              13,01 
  7. Veeti Oivo                        SalSa                7,64 
    

P11 150 m

  1. Simo Härmä                        KestKV              23,45 
  2. Vili Oivo                         SalSa               23,49 
  3. Joni Leiviskä                     KestKV              24,83 
   

P11 Korkeus

  1. Simo Härmä                        KestKV                120       
  2. Joni Leiviskä                     KestKV                115 
  3. Marko Pirnes                      VihanU                105 
 

P13 200 m

  1. Johannes Hemmilä                  VihanU              28,95 
  2. Teemu Härmä                       KestKV              30,95 
  3. Jaakko Leinonen                   KestKV              31,39 
  4. Jani Leiviskä                     KestKV              33,20 
 
P13 Kuula

  1. Johannes Hemmilä                  VihanU               9,74 
  2. Valtteri Rantonen                 KestKV               9,63 
  3. Jaakko Leinonen                   KestKV               8,56 
  5. Aatu Hämeenaho                    KestKV               7,53 
  6. Jani Leiviskä                     KestKV               7,23 
  
M17 Keihäs

  1. Henri Tolonen                     RaahVe              51,78 
  2. Heikki Roivainen                  KestKV              51,18 
    
 
T9 150 m

  10. Alisa Härmä                      KestKV              30,06 
 
 

T11 150 m

  1. Nina Akbaba                       KestKV              22,30 
  2. Eveliina Bogdanoff                RaahVe              23,31 
  3. Annamari Heiskari                 SalSa               23,99 
   
T11 Kuula

  1. Katariina Kätkä                   OulaTa               7,79 
  2. Katja Pirnes                      VihanU               7,58 
  3. Krista Suihkonen                  KestKV               7,21 
  5. Nina Akbaba                       KestKV               6,55 
    
  
T13 200 m

 
  1. Heidi Akbaba                      KestKV              28,42 
  2. Jenni Still                       KestKV              29,90 
  3. Emmi Taipaleenmäki                KestKV              30,17 
  6. Anniina Kemi                      KestKV              33,20 
     

T13 Kuula

  1. Heli Soppanen                     KestKV               9,27 
  2. Tuija Martinmäki                  VihanU               9,12 
  6. Emmi Taipaleenmäki                KestKV               6,22 
  8. Jenni Still                       KestKV               5,93 
 10. Anniina Kemi                      KestKV               5,03 
           

N19 Kiekko

  1. Essi Koskinen                     KestKV              26,93 
 
MIXED9/11/13  6 x 60 m

  1. Kestilän Kisa-Veikot                         56,34 
  2. Raahen Vesa                                  57,99 
  3. Saloisten Salama                             58,68 
  4. Kestilän Kisa-Veikot 2                     1.02,22 
  5. Raahen Vesa 2                              1.02,26 
  6. Raahen Vesa 3                              1.07,73 
  7. Kestilän Kisa-Veikot 3                     1.13,52 
    
Erä 1                

   
  2. Kestilän Kisa-Veikot 2                     1.02,22 
        Teemu Still
        Antti Väänänen
        Krista Suihkonen
        Joni Leiviskä
        Jenni Still
        Jaakko Leinonen

   4. Kestilän Kisa-Veikot 3                     1.13,52 
        Alisa Härmä
        Ville Koskinen
        Kalle Still
        Maarit Pellikka
        Jani Leiviskä
        Emmi Taipaleenmäki


Erä 2                

  1. Kestilän Kisa-Veikot                         56,34 
        Eetu Hämeenaho
        Osman Akbaba
        Nina Akbaba
        Simo Härmä
        Heidi Akbaba
        Teemu Härmä


Etusivulle